Badaj wszechświat, bądź Wielkim Odkrywcą!

MiniSAT to eksperyment wielkości wnętrza piłeczki pingpongowej. Pingpongowe "satelity" wysyłamy
do granicy stratosfery za pomocą balonów lub rakiet. Każdego roku Zespół Copernicus Project realizuje 2 lub 3 misje w przestrzeń okołoziemską.

Misją miniSAT jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, studentów, badaczy i ludzi na całym świecie w tematykę przestrzeni kosmicznej.
Przyłącz się do Projektu, zgłoś swój Eksperyment!
 


›przegląd literatury
›hipoteza
›projekt eksperymentu
›przygotowanie materiałów
›zrealizuj eksperyment
›zarejestrowane dane
›analiza danych
›energia kosmosu
›skutki promieniowaniawięcej galerii  »»
miniSAT - Nasiona w przestrzeni okołoziemskiej - Zrealizuj eksperyment
Aby piłeczki z nasionami były w pełni wystawione na działanie przestrzeni okołoziemskiej, potrzebują umocowania. Może to być zwykły komplet gumowych opasek, które przypną probówki do wysięgnika. Próbki pozostawione wewnątrz kapsuły wysyłanej w przestrzeń okołoziemską powinny być spięte razem, aby zapobiec ich poruszaniu wewnątrz. Omów opcje zabezpieczenia z przedstawicielem programu miniSAT.

Każda misja w przestrzeń wymaga listy kontrolnej. Jest zbyt wiele rzeczy do zapamiętania dla jednej osoby. Bez wykazu kontrolnego coś może zostać niezrobione lub nieodpowiednio skonfigurowane do misji. Bez odpowiedniej listy, cenny czas i pieniądze mogą zostać stracone, gdy eksperyment się nie uda, ponieważ wymagania misji nie zostały odpowiednio udokumentowane. Dlatego musisz stworzyć listę kontrolną dla swojego eksperymentu.
 

Lista ta musi dokumentować, gdzie ma być ulokowana każda piłeczka z nasionami. Niektóre mogą być ulokowane wewnątrz statku powietrznego, inne na zewnątrz. A jeszcze inne pozostawione na ziemi. Wykaz kontrolny musi wyszczególniać również wszelkie specjalne przygotowania wymagane dla eksperymentu.

Jeśli nasiona muszą być umieszczone w kapsule na dzień lub więcej przed lotem, określ, gdzie będzie ona przechowywana i jaki to może mieć wpływ na nasiona. Na przykład, czy nasiona będą pozostawione na słońcu przez dłuższy czas przed wylotem?

miniSAT 2009 © | wszystkie prawa zastrzeżone  
Concept based on John Powell's idea powered by Web & Art sp. z o.o.           mapa serwisu | kontakt / nota prawna
Licencja Creative Commons  O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach działań Fundacji Copernicus Project,
są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.